EDUKACJA FINANSOWA CROWN

Organizacja Crown Financial Ministries powstała w USA w 2000 roku z połączenia dwóch innych organizacji: Christian Financial Concepts założonej w 1976 roku przez Larrego Burketa oraz Crown Ministries założonej w 1985 roku przez Howarda Daytona. Obaj widzieli potrzebę edukacji chrześcijan w zakresie biblijnych zasad zarządzania finansami i w tym celu powołali organizację Crown Financial Ministry www.crown.org, która zajęła się organizowaniem wykładów i szkoleń na temat wychodzenia z długów, planowania budżetu rodzinnego, oszczędzania, inwestowania, dawania i mądrego wydawania pieniędzy.

Edukacja Finansowa Crown w Polsce zrodziła się z podobnej potrzeby. Kilka osób z różnych środowisk chrześcijańskich niezależnie od siebie zaczęło się modlić, by Crown Financial Ministries mogło zaistnieć także w Polsce. Jesienią 2007 roku Zdzisław Miara, Radosław Gasza i Jarosław Szcześniak na konferencji FCCI nawiązali kontakt z Peterem Briscoe – przedstawicielem Crown w Europie. Zaprosili go, by przyjechał do Polski i zaprezentował wizję Crown chrześcijańskim liderom. Niezależnie od tego Dawid Mrotek w 2007 roku podejmował samodzielne próby kontaktu z Crown USA, w celu sprowadzenia tej służby do Polski. Wszystkie te osoby spotkały się w styczniu 2008 roku po raz pierwszy.

Podsumowanie 10 lat działania Edukacji Finansowej Crown w Polsce

 • Blisko 80 konferencji „Biblia o finansach”
 • 5 konferencji „Biblia o pracy”,
 • ponad 40 kursów dla liderów Crown – przeszkolono prawie 600 osób, z czego certyfikaty uzyskało ok 160 osób, a aktywne działania podejmuje 60 liderów EFCrown,
 • organizacja setek kursów finansowych, na których przeszkolono ponad 6000 osób w zakresie zarządzania finansach według biblijnych zasad,
 • organizacja szkoleń dla ok. 200 trenerów Kompasu Kariery Crown z czego aktywnie działa 90 trenerów a w Polsce wykonano ponad 5000 testów Career Direct,
 • organizacja 6 kursów stacjonarnych dla wykładowców i przeniesienie ich na platformę on-line – obecnie 63 przeszkolonych wykładowców.

Liczne działania liderów Crown

Liderzy Edukacji Crown w Polsce w swoich środowiskach poza dostępnymi w Polsce oficjalnymi programami Crown jak kursy i konferencji organizują również rekolekcje, szkolenia i seminaria przedstawiając na nich biblijne zasady zarządzania finansami. Cyklicznie odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia i kursy w formie webinariów, kursy finansowe Crown w seminariach duchownych oraz więzieniach. Liderzy Edukacji Finansowej Crown propagują dzieło Crown występując w mediach lokalnych i ogólnopolskich: radiu i telewizji, prowadząc blogi o finansach według Biblii, tworząc filmy edukacyjne oraz pisząc artykuły do dzienników i tygodników.

Więcej na temat Edukacji Finansowej Crowna można dowiedzieć się:

https://crown.org.pl

To właśnie tam ukończyłam kurs na Lidera Crowna, aby móc poprowadzić dla Ciebie kurs/rekolekcje “Finanse po Bożemu” Crowna i to właśnie na niego pragnę Ciebie zaprosić.

Kurs/rekolekcje są o tym, jak układać swoje finanse po BOŻEMU. W Piśmie Świętym jest ponad 2350 wersetów na temat pieniędzy i zarządzania dobrami, które otrzymaliśmy. Sam sposób gospodarowania nimi często wiele mówi o naszej wierze.

Dlaczego warto zapisać się na rekolekcje/ kurs CROWN ?

Pogłębisz relacje z Panem Bogiem i współmałżonkiem

Nauczysz się jak zaplanować budżet i wydatki

Dowiesz się jak oszczędzać i inwestować

Rekolekcje będą prowadzone przez Internet w formie warsztatowej przez komunikator Google Meet. To umożliwia każdemu z uczestników bycie widocznym i branie aktywnego udziału w cotygodniowych, dwugodzinnych spotkaniach. Istnieje również możliwość zorganizowania takiego kursu stacjonarnie – o ile pandemia na to pozwoli.

Jako liderka Crowna współpracuję z Fundacją dla Rodziny, dzięki której przeszłam najpierw sama kurs “Finanse po Bożemu” a teraz będę prowadzącą własną grupę i będę Waszą Liderką.

Na cotygodniowych spotkaniach będziemy poruszać m.in. następujące tematy:

 • Początek podróży
 • Boża a nasza odpowiedzialność?
 • Praca
 • Długi
 • Porada
 • Styl życia
 • Uczciwość
 • Dawanie
 • Inwestowanie
 • Wieczność

Oprócz cotygodniowych spotkań, uczestnicy wykonują indywidualną pracę w oparciu o podręcznik i Pismo Święte oraz zadania finansowe – zajmuje to ok. 30 minut dziennie. Rekolekcje opierają się na kursie Crown. Do wykonania jest realna praca (nie jest to cykl konferencji), która wymaga pewnego wysiłku i dyscypliny.

Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje godzinną indywidualną konsultację z prowadzącym oraz możliwość uczestnictwa w kilku dodatkowych grupowych spotkaniach konsultacyjno-inspirującyh.

Grupa będzie liczyć ok. 15 uczestników, zatem spotkania odbywać się będą w dość kameralnym gronie.

Jeśli chcecie poczytać świadectwa po przejściu kursu zapraszam kliknąć w poniższy link:

https://dlarodziny.eu/swiadectwa-po-kursie-crown/

Więcej szczegółów znajdziecie poniżej. Na końcu strony znajduje się formularz zapisów na najnowszą edycję, która zaczyna się już 21 marca!

https://dlarodziny.eu/crown/

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz zawsze napisać lub zadzwonić.

Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce: kontakt.